44-ąjąi laidai įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai

10 birželio, 2024

Vasarišką gegužės 29 dienos vakarą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje rinkosi „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos absolventai, jų artimieji, mokytojai – 18.00 val. čia prasidėjo iškilmingas mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo aktas.

Žaižaruojančiu J. Clarke „Danijos princo maršu“ šventę pradėjo mokytojų Arvydo Barzinsko (trimitas) ir Ekvilijos Sutkevičienės (fortepijonas) duetas. Nuskambėjus paskutiniams maršo garsams renginio vedėja Edita Jauniškienė į sceną pakvietė jungtinį „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos 1-os klasės ir absolventų chorą. Choras, diriguojamas pirmokų choro vadovės Eglės Čigriejūtės Strolienės, atliko Nijolės Sinkevičiūtės dainą „Muzika“, Austėjos Klevaitės žodžiais. Jaudinanti akimirka, palydėta gausiais publikos aplodismentais!

Vieni scenoje likę pirmokai, diriguojami Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkurso laureato Vėjo Valentinavičiaus, atliko K. Daugėlos dainą „Gražiausias sodas“, A. Puišytės žodžiais. Gražu buvo stebėti, kaip jauniausi mokyklos mokiniai paklūsta absolvento mostui, kaip atidžiai jį stebi, jautriai atliepia kiekvieną niuansą. Chorui akompanavo mokytoja Eleza Čiplienė.

Gausiais aplodismentais išlydėjus chorą, susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova. Ji kalbėjo apie nepastebimai greitai bėgantį laiką, per kurį nuo mažylių iki brandžių jaunuolių išaugo dar viena „Ąžuoliukų“ karta. Direktorė linkėjo jaunuoliams neprarasti to, ką įgijo „Ąžuoliuke“ – meilę muzikai, draugystę, poreikį kurti, vertybinį požiūrį.

Susirinkusius smagiu lietuviškos sutartinės motyvais grįstu R. Martinkėno kūriniu fortepijoniniam duetui „TATATO“ pasveikino keletą aštuntokų išugdžiusių fortepijono mokytojų Ekvilijos Sutkevičienės ir Renatos Milašiūtės-Drungilienės duetas.

Nenutylančiomis ovacijomis buvo palydėtas kiekvienas absolventas, scenoje iš direktorės ir meno vadovo Vytauto Miškinio rankų atsiėmę Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimą, tėvelių dovanojamą nuotraukų vinjetę, „Ąžuolų“ klubo dovanotą I. Liutkevičienės knygą „Ąžuoliuko“ fenomenas“. Trys jaunuoliai: Linas Ambrazevičius, Ugnius Kančiauskas ir Jonas Savukynas buvo apdovanoti dar ir padėkomis už puikų mokymąsi ir aktyvią koncertinę veiklą.

Pasibaigus iškilmingam pažymėjimų įteikimui simboliškai absolventus pasveikino 4-os klasės mokinys Povilas Ramonas, atlikęs L. Abario dainą „Širdelė“. Šiais metais mokyklos ketvirtokai, užbaigę pradinio muzikinio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą, pirmą kartą atsiims tai patvirtinančius Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimus.

Vėliau absolventų vardu klabėjo Jonas Savukynas, priminęs visiems jaudinančias ir komiškas laiko „Ąžuoliuke“ akimirkas, apgailestavęs, kad taip greit prabėgo laikas. Jis dėkojo mokyklos mokytojams už atsidavimą ir kantrybę, o tėveliams – už palaikymą ir paskatinimą mokytis „Ąžuoliuke“.

Mokinių tėvų vardu kalbėjęs „Ąžuoliukas“ Elvinas Galkis sakė, kad buvusių „Ąžuoliukų: nebūna – jei jau tapai „Ąžuoliuku“, būsi juo visą gyvenimą. Ir tai yra savotiškas kodas, elgesio, nuostatų, požiūrių kanonas, kurį įgyja ir liudija kiekvienas „Ąžuoliukas“ . Tėveliai padėkojo visiems absolventus ugdžiusiems mokytojams ir darbuotojams, įteikdami simbolines dovanas ir nuoširdų visų absolventų pasirašytą AČIŪ.

Šventės kulminacija tapo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ pasirodymas. Choro vadovas pakvietė absolventus įsilieti į bendrą chorą ir linkėjo, kad meilė dainai nesibaigtų ir patikino, kad „Ąžuoliuko“ repeticijų amfiteatras visada atviras ir lauks kiekvieno.

Choras atliko tris simboliškus ir prasmingai renginio nuotaikai tinkančius kūrinius: Eglės Sirvidytės „Mano namai“, J. Naujalio „Jaunimo giesmė“ Maironio ž. ir „Ąžuoliuko“ L. Vilkončiaus „Dėl tos dainos“ J. Marcinkevičiaus ž. Chorui dirigavo Vėjas Valentinavičius, Matas Kietis ir  Vytautas Miškinis, koncertmeisteris Rimvydas Mitkus.

Pasibaigus šventei susirinkusieji dar ilgai būriavosi po Šv. Kotrynos skliautais – fotografavosi, gėlėmis apipylė mokytojus, dalijosi įspūdžiais. Džiugu, kad susikūrė stiprūs bendruomenės ryšiai, kurie tikrai pakvies absolventus dainuoti ir skleisti „Ąžuoliuko“ dvasią, nes: „Ąžuoliuke“ užgimusi bendrystė – visam gyvenimui!“.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Žydrė Jankevičienė
Arvydo ir Vitos Stankevičių nuotraukosSavivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokykla
Juridinio asmens kodas 191662751

Adresas Gedimino pr. 15A, LT-01103, Vilnius
Tel.: (8-5) 262 10 10.
Elektroninis paštas rastine@azuoliukas.vilnius.lm.lt

BENDRAUKIME!

©2024
Visos teisės saugomos.