Ką veikia dirigentas? Koks jis turi būti? Kas bendro tarp dirigento ir programuotojo? Šiais klausimais prasidėjo dirigavimo meistriškumo pamoka 7 klasės mokiniams, kurią vedė „ąžuoliukas“, kompozitorius, dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros vedėjas profesorius Gintautas Venislovas.
Profesoriaus pamokoje aktyviai dalyvavo 6 septintokai: Kostas Kravčenka (mokyt. N.a Ranceva), Vilius Vasiliauskas (mokyt. N. Sidaugaitė), Vincentas Gražulevičius (mokyt. E. Jauniškienė), Klaidas Razinskas (mokyt. R. Rimkienė), Martynas Krasuckis (mokyt. R. Nenėnaitė) ir Kristijonas Granickas (mokyt. E. Janiškienė).
Jaunuoliai dirigavo M. K. Čiurlionio harmonizuotą lietuvių liaudies daina „Šėriau žirgelį“, ją dirigentams jautriai iliustravo mokytoja Rita Nenėnaitė. Profesorius G. Venislovas atidžiai stebėjo pradedančiuosius dirigentus, išsakė taiklių pastabų apie esminius dirigavimo technikos elementus: rankų padėtį, auftaktą, plaštakos judesio išraišką, riešo poziciją, garso vedimo ir nuėmimo būdus ir kt. Ypač daug dėmesio jis skyrė veido išraiškai, mimikai, minėdamas, kad dirigento veido išraiška padeda choristams suprasti atliekamo kūrinio tėkmę. Profesorius pademonstravo keletą pratimų, kaip būtų galima tobulinti dirigento judesį, laikyseną ir ne kartą prisiminė savo mokytojo, „Ąžuoliuko“ vadovo prof. Vytauto Miškinio patarimus Stebintiems pamoką mokiniams ir mokytojams buvo ne mažiau įdomu ir naudinga, nei aktyviesiems dirigentams.
Pamokos pabaigoje prof. G. Venislovas prisiminė laiką, praleistą „Ąžuoliuko“ chore ir patvirtino, kad buvusių „ąžuoliukų“ nebūna. „Ąžuoliukas“ – tai ypatinga, išskirtinė būsena, vertybinis kodas, išliekantis visą gyvenimą.
Parengė Žydrė Jankevičienė
Mokytojų Editos Jauniškienės ir Gabrieliaus Gaidamavičiaus nuotraukos