„Ąžuoliukų“ balsai šimtmečio dainų dienos chore

10 liepos, 2024

Pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko 1924 m. rugpjūčio 23 d. Kaune, Žaliakalnyje. Šventėje dalyvavo apie 3000 dainininkų, buvo sudainuotos 36 dainos. Dainų švenčių tradicija plėtojosi ir augo iki mūsų dienų, buvo įrašyta į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą ir štai mes tapome Lietuvos dainų šventės šimtmečio liudininkais.

Šimtmečio dainų šventė truko visą savaitę, įtraukė skirtingas meno rūšis bei žanrus ir buvo vainikuota Dainų diena „Kad giria žaliuotų“, kurioje dalyvavo beveik 12 000 dainininkų – 378 chorai iš viso pasaulio, skambėjo 32 dainos – svarbiausi ir skambiausi kūriniai, atskleidę kintantį laiką ir dainavimo kultūros kelią. Šventės programa buvo skirta įprasminti dainuojančią ir kuriančią lietuvių tautą ir svarbiausia čia buvo pati daina. Kaip sakė šventės režisierius Dalius Abarius ir scenarijaus autorius Mindaugas Nastaravičius „Žmonės visą savaitę šoko, grojo, vaidino, o šį vakarą susitinka dainuoti, dainą patirti kaip šventę.“. Kartu su šimtais chorų dainavo ir šventę išgyveno berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ – beveik 180 choristų!

Ypatinga rolė šventėje teko „Ąžuoliuko“ meno vadovui Vytautui Miškiniui. Jis ne tik dirigavo vieną nuostabiausių šventės kūrinių „Kur giria žaliuoja“ (J. Gudavičiaus m., J. Vanagaičio ž.), bet ir vaizdo siužete pasakojo apie savo patirtis Dainų šventėse, pasodino Šimtmečio dainų šventei skirtą ąžuolą, mušė šamano būgną savo sukurtoje dainoje „Neišeik, saulala“… Dainininkų ir publikos ovacijos liudijo didelę pagarbą ir meilę šiam visą savo gyvenimą Lietuvos chorinio dainavimo kultūros puoselėjimui atidavusiam žmogui.

Dainų dienos repeticijos, šventinė eisena pareikalavo daug jėgų, tačiau „Ąžuoliukų“ nuovargį atpirko kartu su tūkstančiais dainininkų Vingio parko estradoje išgyventos emocijos, vienu ritmu plakančios širdys ir neapsakomas vienybės jausmas giedant „Tautišką giesmę“. Šios praturtinančios patirtys išliks amžiams ir stiprins juos, ateities Lietuvos ir naujo Dainų šventės šimtmečio kūrėjus. Kaip sakė pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis „Ypatingas dalykas, kad mes gyvenam, džiaugiamės gyvenimu, esam ir nepaims mus joks velnias!“

Dėkojame Arvydui Stankevičiui ir Vitai Stankevičienei už įamžintas akimirkas.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Žydrė JankevičienėSavivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokykla
Juridinio asmens kodas 191662751

Adresas Gedimino pr. 15A, LT-01103, Vilnius
Tel.: (8-5) 262 10 10.
Elektroninis paštas rastine@azuoliukas.vilnius.lm.lt

BENDRAUKIME!

©2024
Visos teisės saugomos.