Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos jaunųjų dainininkų konkursas „Dainelė Tėvynei“

27 vasario, 2024

Vasario 13 dieną įvyko I Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos jaunųjų dainininkų konkursas „Dainelė tėvynei“, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Konkursas vyko mūsų draugų, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje, į kurią sugūžėjo gausus būrys dainininkų ir juos palaikančių artimųjų bei draugų. Iš viso konkurse dalyvavo 13 solistų. Visi dalyviai, atsižvelgiant į jų dainavimo patirtį, buvo suskirstyti į tris grupes. VIKO Scenos meno katedros docentės Dalios Babilaitės-Abarės vadovaujama vertinimo komisija rinko konkurso laureatus bei diplomantus. Komisiją sudarė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros studentas Nojus Žalys, „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos vyresnioji mokytoja Edita Jauniškienė, „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytoja Neringa Sidaugaitė.

Konkurso vairą tvirtai laikė 8 klasės mokinys Aras Kazakevičius, kuris įtaigiai bei išraiškingai vedė visą renginį. Konkurso dalyvius pasveikino ir gerą toną uždavė komisijos narys, buvęs „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokinys Nojus Žalys atlikdamas Laimio Vilkončiaus daina „Gimtinė“. Taip pat sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova, pasidžiaugdama pirmuoju mokyklos dainininkų konkursu. Su pirmuoju dalyvio pasirodymu Didžioji bibliotekos salė prisipildė patriotinės muzikos. Skambėjo lietuvių liaudies dainos bei lietuvių kompozitorių kurti kūriniai. Visi mokiniai, nors ir be galo jaudindamiesi, įveikė savo baimes ir pasirodė kaip tik galėjo gerai. Tiek mokytojai, tiek žiūrovai buvo pakylėti ir džiugiai nustebinti mokinių gebėjimais.

Kol komisija atsakingai skaičiavo balus, o konkurso dalyviai kantriai laukė rezultatų paskelbimo, koncertinę programą dovanojo Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytojų Agnės Enčienės, Elezos Čiplienės ir Vaidotės Benaitienės mokiniai. Konkurso kulminacija tapo rezultatų paskalbimas. Laureatais tapo mokytojo Vytauto Pastarnoko 4 kl. mokinys Jokūbas Valujevičius – I vieta A grupėje; mokytojos Editos Jauniškienės 4 kl. mokinys Norgailis Gailiūnas – I vieta A grupėje; mokytojos Daivos Leipuvienės 4 kl. mokinys Povilas Ramonas – II vieta A grupėje; mokytojos Natalijos Rancevos 4 kl. mokinys Martynas Bieliūnas – III vieta A grupėje ir 5 kl. mokinys Darius Glebas – II vieta B grupėje; Lorijanos Laurinskaitės 5 kl. mokinys Gabrielius Kuodis – III vieta B grupėje, 6 kl. mokinys Vincentas Rupšys – I vieta C grupėje, 6 kl. mokinys Martynas Krasuckis – II vieta C grupėje, 6 kl. mokinys Kostas Kravčenka – III vieta C grupėje. Konkurse dalyvavę mokiniai pademonstravo visas savo galimybes, o svarbiausia kaip vertinimo komisijos pirmininkė pasakė „Didžiausia laimė yra laisviems dainuoti dainas laisvai Tėvynei!“

Konkursą įgyvendino mokytojos Lorijanos Laurinskaitės vadovaujama darbo grupė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydrė Jankevičienė ir mokytojos Eglė Čigriejūtė Strolienė, Edita Jauniškienė, Renata Kuncienė, Neringa Sidaugaitė. Konkursą įgyvendinimą kuravo mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova, kuri, sveikindama konkurso dalyvius ir žiūrovus išreiškė viltį, kad šis konkursas taps gražia tradicija ir kasmet galėsime pasidžiaugti jaunaisiais Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos solistais dainininkais.

Konkurso laureatai pasirodys kovo 6 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje jau 25-tą kartą vyksiančiame, mokytojos metodininkės Eglės Čigriejūtės Strolienės inicijuotame koncerte „Dainelė Tėvynei“.

Parengė mokytoja Lorijana Laurinskaitė

Nuotraukos Lorijanos Laurinskaitės ir Ievos Pakalniškytės